Ayurveda göre sindirim

Ayurveda göre sindirim?

Tüm sağlığımızın beyin sağlığı da dahil olmak üzere bağırsaklarda başladığını öğreten Ayurveda, başka hiçbir yerde / kaynakta böyle mükemmel bir şekilde bahsedilmez.

ilk şey Ayurveda Bize 'sindirime bakılmaksızın herhangi bir hastalığın tedavisinin başlayamayacağını' öğretin.

 Ayurveda'da, `` sindirim '' terimi, sindirim sürecinin tüm aşamalarını kapsar: besinlerin gıdalardan emilmesi, atık malzemelerin atılması, gıdalardan kalan veya metabolizma tarafından üretilen toksinlerin saflaştırılması.

 

 

Ayurveda tıbbında tüm bunları yöneten güce `` Agni '' denir.
Sindirim ateşiniz AGNİ güçlü olduğu sürece herhangi bir hastalığınız olmayacağını söylüyor
Agni sindirim ateşidir. Sindirimi ateşleyen ve sindirim kanalında bulunan enerjidir. Agni, Ayurveda terminolojisinde sindirimden sorumlu enerji anlamına gelir.
Ayurveda, vücutta neredeyse 40 farklı Agni türü olduğunu ve her birinin farklı fizyolojik fonksiyonlara sahip olduğunu söyler, vücudumuzdaki tüm agnies de dönüşüm işini yapar. Fiziksel, duygusal ve ruhsal deneyimlerimizi `` sindiriyorlar '', ancak bağırsaklarımızdaki agni güçlü değilse, diğer dönüştürücü yaşamalar düzgün çalışamaz.
Başka bir deyişle, sindirim sisteminiz iyi çalışmıyorsa, beyniniz hayatınızın diğer alanlarını iyi yönetemez ve entegre edemez.

Agni üreten tek şeydir

Bağışıklık - Ojas,
Dirilik
Prana
Kuvvet
Zeka
Cesaret
Sevinç
Parıltı

Vücuttaki tüm metabolik aktiviteler Agni tarafından yönetilir
bağırsaklar bir beyinden çok daha fazlasıdır. çünkü Agni bunlarda yaşıyor, Bağırsaklar çok karmaşık ve kafatasımızdaki beyinle yakından ilişkili olan beyindir. Bir bütün oluştururlar ve aynı yapıya sahiptirler. Birbirlerine karşılıklı sinyaller göndererek, sorunları çözer ve sizi dengede tutmak için sürekli iletişim kurarlar.
fiziksel, zihinsel ve ruhsal. Her şey, kahramanca bir şey olmayan / olağanüstü çaba gerektiren bağırsakları iyileştirmekle başlar. Mükemmel sindirimin sistematik bir şekilde ilerlemesini gerektirir. böylece vücudunuz olması gerektiği gibi çalışabilir. Sisteminize doğru şeyleri doğru zamanda koymanız yeterlidir.

KADİM BİLGELİK

Ayurveda, ılık veya oda sıcaklığında ılık su içmenizi önerir. Ellerinizi soğuk suya veya karlara koyduğunuzda neler olduğunu düşünün. Parmaklarınız beyaza döner çünkü soğuk o bölgeye giden kan akışını azaltır. Aynı şey buzlu çay veya buzlu su gibi içecekler içtiğinizde sindirim sisteminizde de olur - kan damarları kasılır ve kan o bölgeden uzaklaşır. Besin maddelerini alıp atıkları tahliye eden kanallar kapalıdır.

Tam tersi istediğimiz şey. Kan, sindirim sisteminize gitmelidir, böylece sağlıklı ve etkili sindirime ve kolay atık imhasına yardımcı olur. Bu, herhangi bir ılık içeceğin - sadece çay değil - kan akışını desteklemek için kanalları açarak yapabileceği bir şeydir. Bu yüzden sıcak sıcak çayınızı içmeye devam edin ve buzu suyunuzdan çıkarın

ayurvedaicon
AYURVEDA EĞİTİM VE KURS TAKVİMİ

There are no upcoming events at this time

AYURVEDA İSTANBUL

ayurveda-egitim-kursu-01
wellness-kurs-egitim-01

AYURVEDA, YOGA, NEFES VE AYURVEDİK YAŞAM BLOĞU

Nisan 18, 2020

Yogaveda

Yogveda Dr Pratap ve Rishi Nath ile Yoga ve Ayurveda öğretmenleri eğitim programı Yogveda Ayurveda ve yogaya göre, […]
Nisan 18, 2020

Yoga ve Faydaları

YOGA’NIN ŞİFA GÜCÜ Yoga'nın Faydaları 5000 yıl önce doğan yoganın beden-zihin-duyguları üzerindeki derin birleştirici etkisi, bilimsel araştırma sonuçları […]
Nisan 18, 2020

Ayurveda Beslenme

AYURVEDA Beslenme Nedir? Ayurveda yaşamında beslenme önemli bir rol oynar, Ayurveda'da sağlık, güçlü sindirimden kaynaklanır ve hastalık zayıf […]
Nisan 18, 2020

Ayurveda Detox

AYURVEDA Ayurvedik Detoks Çayı Sabah erkenden alınan bir detoks çayı en iyi yoldur. Ayurvedik Detoks çayı içerek detoksifikasyonunu […]
parallax background

İSTANBUL DA AYURVEDA
YOGA EĞİTİMLERİ

Bizi Arayın +90 532 204 02 07

Yada


Formu doldurun sizi arayalım.
Çok yakında başlıyoruz.

Ayurveda Wellness Eğitim Sertifikası - 100 +100 Saat = 200 Saat - Yaz 2020 / Kış 2021.